Bacalı Kombi Sistemi

admin 11 Mart 2013 0

Bu yazımızda sizlere ”Bacalı kombi nasıl çalışır?” sorunu açıklayacağız. Bu sayede konutunuza taktırmak istediğiniz bacalı kombi hakkında bilgi edinebilir ve ürün seçiminizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Konutlarda kullanılan bacalı kombiler yanma işlemini gerçekleştirebilmek için gerekli olan oksijeni ev içerisinde bulunan ortamdan temin etmektedir. Bacalı kombi sisteminde yanma işlemi gerçekleştikten sonra oluşan atık gazla standartlara uygun bir baca vasıtası ile dışarıya aktarılmaktadır. Bu tür kombilerin konutlara uygulanması için standartlara uygun olarak yapılması ve baca yapılarının hava sızdırmaz bir özelliğe sahip olması gerekmektedir.Standartlara uygun olmayan ya da tam donanımlı bir bacaya sahip olmayan kombiler yanma işlemi sırasında sonucunda oluşan atık gazı hava borusundan geçirdiği sırada gazın ortamda yayılmasına ve ortamda bulunan kişilerin zehirlenmesine neden olmaktadır. Bu tür kombi türlerini yaptırmak için binanızda uygun bir baca sistemi varsa bacanız için Makine Mühendisleri Odasından baca uygunluk belgesi alınarak bacalı kombi cihazını kullanabilirsiniz. Konutunuzda uygun bir standardına uymayan baca yapısına sahip iseniz mutlaka hermetik kombili cihazları tercih etmeniz gerekmektedir. Bacalı kombiler standartlara uygun yapılmış bir bacanın olduğu banyo, tuvalet ve yatak odası haricinde her yerde kullanılabilmektedir. Kombiyi satın aldığınız takdirde her yıl kış ayına girmeden önce kombi üzerinde uzman personeli bulunan bir  yetkili firmayı çağırarak kombinizin içerisindeki filtrelerin ve pisik tutucuların temizlenmesi gereklidir. Bu kontrolün yanında kombilerin baca bölgelerinin de kontrolü ve temizliği yapılması gerekmektedir. Bacalı kombi cihazına sahip olmak isteyen kişilerin mutlaka iyi çeken bir baca kombi bağlantısının yapılması gerekmektedir. Tüzük gereği bazı illerimizde bacalı kombinin kullanımı yasaklanmıştır. Bu iller hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bazı bacalı kombi üreten markalar Demirdöküm, Baymak, Ariston, Bosch, Buderus, ECA, Ferroli, Protherm, Vaillant Viessman ve İmmergas kombi üretimi gerçekleştiren önemli markalar arasındadır.

Firmamızın sizlere sunduğu kaliteli işçilik ve montaj işlemi hizmeti ile aradığınız konforluğa rahatça kavuşabilirsiniz. Firmamız kurulduğu günden bu yana her geçen gün kaliteli hizmetini arttırarak Türkiye’nin en güvenilir firmalarından biri olmaya devam etmektedir.

Leave A Response »